HAKKIMIZDA

“ HAKKIMIZDA ”

Serüvenine 1996 yılında “MARAMUROĞLU” markası ile un ve yem alanlarında hizmet vererek başlayan firmamız; 20 yılı aşan tecrübesi ile, tahılın özünü inovasyon ile harmanlayarak “İnovital” ve “İnofit” markalarını yaratmıştır.

 

Asırlar boyu temel besin maddesi olan tahıllar; gerek hayvanlar için yem, gerekse insanlar için un olarak vazgeçilmez vital ürünlerdir. İşin ekonomik boyutuna bakıldığında ise gelir kaynağı yaratması açısından tahıl ve tahıl ürünlerinin sahip olduğu vital değer tartışılmazdır. Biz, bu değere değer katmak için çalışıyor, hayatımızın vazgeçilmezi olan bu değerli ürünlere inovasyon ile yeni değerler katıyoruz. Bunun yanında İnofit markalı ürünlerimiz ile de sağlıklı besinler konusunda yeni seçenekler sunuyoruz. İnofit ürünlerimiz seçkin mağazalardan ve inofit.com.tr üzerinden kolayca temin edilebilmektedir.
 

İnovital Grup bir başarı hikayesidir. Her başarının arkasında da güçlü bir araştırma geliştirme çalışması vardır. Biz yıllardır kaliteli ve çok çeşitli tohumlarla; ülkemizin farklı bölgelerinde, farklı iklim koşullarında ve farklı toprak çeşitleriyle ekimler gerçekleştiriyoruz. Bu konuda bizim çabalarımızı doğru kavrayan çiftçilerimizle uzun soluklu birliktelikler geliştiriyoruz. Birlikte doğru zamanda ekimler yapıyoruz, işi şansa bırakmak yerine hasat dönemine kadar periyodik olarak çok yönlü incelemelerimizi sürdürüyoruz. Hasat döneminde ise tüm sezonun tatlı yorgunluğunu bir festivale dönüştürüyoruz. Bereketli bir hasat dönemi ile toplanan buğdaylarımızı İnovital Un ve İnofit Un grubu olarak ayrıştırıyoruz. Yıl boyu gözümüz gibi baktığımız ülkemizin en kaliteli buğdaylarını, en doğal koşullarda geleneksel taş değirmenlerimizde öğüterek mutfaklarınıza un, sofralarınıza özlemini çektiğiniz lezzetli ekmek olarak ulaştırıyoruz. Ayrıca AR-GE atölyemizde tüm un gruplarımızdan sizler için ekmek denemeleri yapmayı sürdürüyoruz. Haftanın bir günü sizler için ürettiğimiz ekmeklerimizi ücretsiz olarak sizlere ikram ve armağan ediyoruz. Bu eğlenceli deneyime bekliyoruz.

Yem sektöründe de faaliyetlerini sürdüren grubumuz, birçok farklı ve yenilikçi ürün yelpazesine sahiptir. İnovital Yem‘ in hizmet anlayışını en iyi “her canlı özeldir” olan sloganı anlatır. Çünkü sloganı tüm yaşamı içerir. İnovital Yem tüm iş prensiblerini bu anlayışı temel alarak belirlemiştir. Halk arasında kullanılan “nasıl olsa hayvan yiyecek” anlayışını kesinlikle reddeder ve sloganının yüklediği misyonu en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışır. Bu doğrultuda her bir çuval için maksimum özen gösterir. İnovasyon temeli üzerine inşa edilen “her canlı özeldir” prensibi İnovital Yem’in asıl farkını ortaya koyan yanıdır.


Şirketimiz, “İnovital” ve “İnofit” markalarımızın yanı sıra, kurumumuzun değerleri ile bire bir örtüştüğüne inandığımız, sektörümüzün öncü ve başarılı markalarından “Abalıoğlu” yem grubunun İzmir bölge bayisi olarak 10 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.

Üretimlerini Menemen - İzmir’deki, 3.500 m2’si kapalı olmak üzere toplamda 7.000 m2’lik fabrikasında gerçekleştiren firmamızın, aynı bölgede 500 m2 kapalı alana sahip fabrika satış ofisi bulunmaktadır. Satış ofisimiz İnovital ve İnofit ürün gruplarımızın yanı sıra; 30 dan fazla kedi köpek mama çeşidi, birçok farklı kuş yemi ve zengin aksesuar çeşitleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Bu sayede  B2B (şirketler arası ticaret) müşterilerimizin yanı sıra B2C (şirketden nihai tüketiciye olan ticaret) müşterilerimize de ürün ve hizmetlerimizi ulaştırmaktayız.